SON DAKİKA

1915 Çanakkale Köprüsü´nün Temeli Atıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale´de Çanakkale Deniz Zaferi´nin 102. Yıl Dönümü 1915 Çanakkale Köprüsü Yapım Sözleşmesi İmzalandı Çanakkale Köprüsü Müşavirlik İhalesi Yapılacak Çanakkale´de Silahlı Saldırı Şehidimiz Törenle Toprağa Verildi Başımız Sağolsun Çanakkale Çanakkale´de Eğitime Kar Engeli Çanakkale´de Mesai Saatleri Değiştirildi Çanakkale´de DHKP-C Operasyonu Papen Mustafa Ayvacık´ta

2016-2017-egitim-ogretim-donemi-basladi.jpg

2016-2017 Eğitim Öğretim Dönemi Başladı

Çanakkale'de 2016-2017 eğitim-öğretim yılı açıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş, yayımladığı mesajında, kentteki 400 okulda eğitim gören 72 bin 221 öğrencinin ders başı yaptığını belirtti.

Bu okullarda 5 bin 441 öğretmenin görev yaptığını aktaran Memiş, "Milli eğitim olarak en büyük şiarımız, günümüz dünyasında ekmek ve su gibi hayati bir ihtiyaç olan eğitim konusunda, kendisine ve topluma karşı sorumluluk taşıyan, çağa ayak uydurmakla kalmayıp, ecdadı gibi çağ açıp çağ kapayan, vatanına ve milletine aşık nesiller yetiştirmektir." ifadesini kullandı.

Memiş, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz akşamı gerçekleştirdiği darbe girişimine karşı çıkanların çocuğundan yaşlısına her bir ferdin vatan aşığı ve memleket sevdalısı olduğunu gördüklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Yarınlarımızın teminatı sevgili çocuklarımızı ülkesine ve ülkesinin ülküsüne sahip çıkan, bayrağını çiğnetmeyen, milletine gönül borcu olan sağlam bir karakterle yetiştirmek yegane vazifemizdir. İfa edilen bu kutsal vazifenin ne kadar mühim bir mesele olduğunu 15 Temmuz gecesi gördük, yaşadık. O gece çocuğundan yaşlısına her bir ferdimizin vatan aşığı, memleket sevdalısı olduğunu gördük. Tüyleri diken diken eden, dünyada hiçbir millette görülmeyen, adına bir destan yazılabilecek o tarifi namümkün kahramanlık alametleri ecdadımızdan çocuklarımıza sadece kanla değil, aynı zamanda eğitimle ve kültürel mirasla geçen kazanımlardır. O geceden itibaren bir şeyi daha tekrar hatırladık. O da eğitimin kötü emelli insanların elinde nasıl tahrip gücü yüksek bir silaha dönüştüğüdür ancak devletimiz tüm kurumlarımızda olduğu gibi eğitim yuvalarımızda da her türlü tedbiri alarak vatanına sevdalı öğretmenlerimizin eliyle çocuklarımıza ve gençlerimize en iyi imkanları seferber etmeye devam etmektedir."

Yeni nesillerin insan haklarına, insanlara ve düşüncelere saygılı, hoşgörülü, yeteneklerini geliştirebilen, düşünebilen, bilgiye ulaşabilen, çok okuyan, demokrasiyi, modern dünyanın değerlerini bilen bireyler olarak yetiştirilmelerine büyük önem verdiklerini anlatan Zülküf Memiş, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Çocuklarımızı, vatanına ve milletine hayırlı birer evlat olarak yetiştirmeye gayret edeceğinizi biliyorum. Yönetici ve öğretmenlerimizle el ele vererek, çocuklarımızın önündeki engelleri birlikte aşacağımıza, bizden desteklerinizi hiçbir zaman esirgemeyeceğiniz konusunda müsterihim. En büyük destekçimiz, yardımcımız daima sizler oldunuz.  Bu duygu ve düşüncelerle, 400 okul ve kurumumuzda görev yapan yöneticilerimiz, 5 bin 441 öğretmenimiz, 72 bin 221 öğrencimiz, velilerimiz ve eğitimin her kademesindeki tüm çalışma arkadaşlarıma sevgi ve saygılarımı sunar, İlköğretim Haftası ve 2016–2017 eğitim-öğretim yılının ülkemize ve Çanakkalemize hayırlı olmasını dilerim."

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.