SON DAKİKA

1915 Çanakkale Köprüsü´nün Temeli Atıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale´de Çanakkale Deniz Zaferi´nin 102. Yıl Dönümü 1915 Çanakkale Köprüsü Yapım Sözleşmesi İmzalandı Çanakkale Köprüsü Müşavirlik İhalesi Yapılacak Çanakkale´de Silahlı Saldırı Şehidimiz Törenle Toprağa Verildi Başımız Sağolsun Çanakkale Çanakkale´de Eğitime Kar Engeli Çanakkale´de Mesai Saatleri Değiştirildi Çanakkale´de DHKP-C Operasyonu Papen Mustafa Ayvacık´ta

akcansa-guzel-sanatlar-lisesi-protokolu-yapildi.jpg

Akçansa Güzel Sanatlar Lisesi Protokolü Yapıldı

Akçansa firması, Milli Eğitim Bakanlığı ve Çanakkale Valiliği iş birliğinde hayata geçirilecek Akçansa Güzel Sanatlar Lisesinin inşa protokolü imzalandı.
Valilik makamında yapılan protokol imza töreninde konuşan Çanakkale Valisi Hamza Erkal, Akçansa gibi büyük bir şirketin Çanakkale'ye katkılarının önemli olduğunu söyledi.
Köklü şirketlerin, faaliyet gösterdikleri bölgelerde sosyal projeler yapması gerektiğine işaret eden Vali Erkal, "Çanakkale'ye yakışır modern bir okul olacağına inandığımız Akçansa Güzel Sanatlar Lisesi bunun güzel bir örneği. Çanakkale'nin geleceğine sahip çıkacak eserler ortaya koyan Akçansa'ya teşekkür ediyor, okulun hayırlı olmasını diliyorum." dedi.
Akçansa Genel Müdürü Umut Zenar ise, Çanakkale’de olmaktan ve burada üretim yapmaktan gurur ve mutluluk duyduklarını ifade etti.
Okulun, 27 derslik ve ek olarak laboratuvar, kültür dersliği, tasarım dersliği, kayıt ve yayın odası, tonmaister odası gibi çeşitli konuları içeren 31 dersliğin de bulunduğu bir eğitim merkezi haline geleceğini belirten Zenar, şöyle konuştu:
"Eylül ayında temelini atacağımız okulun, 2017-2018 eğitim öğretim yılına kadar tamamlanması hedefleniyor. Gençlerimizin iyi eğitim alması, iyi bir gelecek kurması için üzerimize düşen görevi yerine getirmeye her zaman hazırız. Akçansa olarak ülkemizin aydınlık geleceği olan gençlerimize destek olmayı, kararlılıkla çalışmayı sürdüreceğiz. Sabancı felsefesiyle bu topraklardan kazandığımızı, bu toprakların insanlarıyla paylaşarak üretmeye devam edeceğiz."
Konuşmaların ardından protokol imzalandı.
Törene, İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş ile firmanın yöneticileri katıldı.

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.