SON DAKİKA

1915 Çanakkale Köprüsü´nün Temeli Atıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale´de Çanakkale Deniz Zaferi´nin 102. Yıl Dönümü 1915 Çanakkale Köprüsü Yapım Sözleşmesi İmzalandı Çanakkale Köprüsü Müşavirlik İhalesi Yapılacak Çanakkale´de Silahlı Saldırı Şehidimiz Törenle Toprağa Verildi Başımız Sağolsun Çanakkale Çanakkale´de Eğitime Kar Engeli Çanakkale´de Mesai Saatleri Değiştirildi Çanakkale´de DHKP-C Operasyonu Papen Mustafa Ayvacık´ta

araba-sevinci.jpg

Araba Sevinci

Bayramiç'te yaşayan Roman müzisyen, hayalini kurduğu ve uzun yıllardır parasını biriktirdiği otomobili, plazadaki bayisinden teslim almaya klarnet çalarak gitti.

Düğün ve özel organizasyonlarda müzisyenlik yaparak geçimini sağlayan Ahmet Uygun, hayalini kurduğu otomobili satın almak için uzun süre para biriktirdi.

Çanakkale'deki otomobil bayilerini gezen Uygun, bütçesine uygun aracı bir plazadaki bayide buldu. Uygun'a, buradan satın aldığı otomobilin teslimi için gün verildi.

Bayideki otomobilini teslim almaya giden Uygun, içeriye girdiği sırada "ekmek teknem" dediği klarnetini çalmaya başladı. Önce şaşkınlık yaşayan plaza çalışanları, daha sonra bu anı cep telefonlarıyla görüntüledi.

- "Hep bir otomobilim olsun isterdim"

Uygun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çocuk yaşlarda başladığı müzisyenlikle ailesinin geçimini sağladığını söyledi.

Düğün ve özel organizasyonlarda klarnet çaldığını, ekmeğini kazanırken otomobil satın almak için de para biriktirdiğini dile getiren Uygun, "Hep bir otomobilim olsun isterdim. Sonunda hayalim gerçek oldu." dedi.

Nefesiyle para kazandığına işaret eden Uygun, "Klarnet çalmak baba mesleğim. Yeri geldi ücretsiz çaldım, yeri geldi ücret aldım. Yıllardır çalışıyorum. Ailemin geçiminden arta kalan bir miktar birikimimle otomobil almaya karar verdik. Yakından tanıdığım firma sahibinin iş yerine giderek otomobil almak istediğimi söyledim. Onlar da sağ olsunlar, bana çok yardımcı oldu." diye konuştu.

Otomobiline kavuşmaktan mutluluk ve heyecan duyduğunu anlatan Uygun, "Otomobilimi teslim almaya gittiğimde değişik duygular içindeydim. Çocuksu bir heyecanla, aniden yanımdan hiç ayırmadığım klarnetime sarıldım ve çalmaya başladım. Plaza çalışanları da mutluluğuma ortak oldu." ifadelerini kullandı.

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

Benzer Haberler

Benzer Haber Yok