SON DAKİKA

1915 Çanakkale Köprüsü´nün Temeli Atıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale´de Çanakkale Deniz Zaferi´nin 102. Yıl Dönümü 1915 Çanakkale Köprüsü Yapım Sözleşmesi İmzalandı Çanakkale Köprüsü Müşavirlik İhalesi Yapılacak Çanakkale´de Silahlı Saldırı Şehidimiz Törenle Toprağa Verildi Başımız Sağolsun Çanakkale Çanakkale´de Eğitime Kar Engeli Çanakkale´de Mesai Saatleri Değiştirildi Çanakkale´de DHKP-C Operasyonu Papen Mustafa Ayvacık´ta

assos-antik-kenti-sponsoru-bulundu.jpg

Assos Antik Kenti Sponsoru Bulundu

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi sınırları içinde bulunan Assos Antik Kenti'nde yürütülen kazı çalışmalarına İÇDAŞ AŞ firması sponsor oldu.

Assos Antik Kenti'ndeki bilimsel çalışmalara destek verilmesine ilişkin hazırlanan ortak hizmet protokolüne İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz, İÇDAŞ Elektrik Enerji Üretim ve Yatırım AŞ Genel Müdürü Bülend Engin ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Arkeoloji Bölüm Öğretim Üyesi ve Assos Antik Kenti Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Nurettin Arslan imza attı.

Protokolle, Assos Antik Kenti'nde kazı çalışmalarının yapılması, alandaki taşınmaz kültür varlıklarına ilişkin her türlü etüt, rölöve, restitüsyon, restorasyon ve çevre düzenlemesi gibi uygulama konularında destek verilmesi ve kazı çalışmalarının tüm aşamalarında teknik, lojistik ve kurumsal iş birliğinin sağlanması amaçlanıyor.

 Protokol, 31 Aralık 2020 tarihine kadar geçerli olacak.

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.