SON DAKİKA

1915 Çanakkale Köprüsü´nün Temeli Atıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale´de Çanakkale Deniz Zaferi´nin 102. Yıl Dönümü 1915 Çanakkale Köprüsü Yapım Sözleşmesi İmzalandı Çanakkale Köprüsü Müşavirlik İhalesi Yapılacak Çanakkale´de Silahlı Saldırı Şehidimiz Törenle Toprağa Verildi Başımız Sağolsun Çanakkale Çanakkale´de Eğitime Kar Engeli Çanakkale´de Mesai Saatleri Değiştirildi Çanakkale´de DHKP-C Operasyonu Papen Mustafa Ayvacık´ta

assos-antik-kentinde-anma.jpg

Assos Antik Kentinde Anma

Yunan filozof Aristoteles'in ilk felsefe okulunu kurduğu yerleşim yeri olan Ayvacık ilçesindeki Assos Antik Kenti'nde düzenlenen "Aristoteles'te Etik" konulu çalıştay yapıldı.

Aristo etkinlikleri kapsamında bu yıl Türkiye Felsefe Sanat Bilim Derneği tarafından düzenlenen çalıştay kapsamında, Assos Antik Kenti'ne ABD, İngiltere, Almanya, İtalya, Yunanistan ve Güney Kıbrıs'tan gelen katılımcılar, Aristoteles'i doğumunun 2400'üncü yıl dönümünde andı.

Çalıştayda dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen felsefe alanındaki bilim insanları tarafından Assos ve Aristoteles anlatıldı.

Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, Büyük İskender'in Aristoteles'in öğrencisi olduğunu söyledi.

Büyük İskender'in batıdan doğuya bir fetih gerçekleştirmek istediğini anlatan Şahin, "Doğudaki güzellikleri, eserleri ve teknolojiyi görmek istemiştir. Şimdi ise doğudan batıya bir göç söz konusu. Ayvacık sahillerinden Yunanistan adalarına gitmek isteyen göçmenler bu bölgeye yasa dışı yollarla gelip batıya göç etmek istiyorlar. Şimdilerde bu durum değişti." dedi.

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.