SON DAKİKA

1915 Çanakkale Köprüsü´nün Temeli Atıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale´de Çanakkale Deniz Zaferi´nin 102. Yıl Dönümü 1915 Çanakkale Köprüsü Yapım Sözleşmesi İmzalandı Çanakkale Köprüsü Müşavirlik İhalesi Yapılacak Çanakkale´de Silahlı Saldırı Şehidimiz Törenle Toprağa Verildi Başımız Sağolsun Çanakkale Çanakkale´de Eğitime Kar Engeli Çanakkale´de Mesai Saatleri Değiştirildi Çanakkale´de DHKP-C Operasyonu Papen Mustafa Ayvacık´ta

ataturk-kultur-merkezi-torenle-acildi.jpg

Atatürk Kültür Merkezi Törenle Açıldı

Sakarya mahallesi Kıbrıs Şehitleri Caddesi üzerinde 12 bin metrekare alan üzerine tesis edilen 9 bin 200 metrekare kapalı alana sahip Atatürk Kültür Merkezi açılışında konuşan Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, "Kültür merkezimiz 3 bin 950 metrekare taban alanı üzerinde 3 kat olarak inşa edilmiştir. Bina girişi ile yatay ve dikey tüm sirkülasyon alanlarında engelli erişimi desteklenmiş, engelsiz bir bina tasarlanmıştır. Bina giriş holü kalabalıkları karşılamaya müsait genişliğiyle arka bahçeyle bütünleştirilerek yeşil ile ilişki kurulmuş ve giriş katındaki 210 metrekare kapalı alanlı kafeterya ile desteklenmiştir. Kültür Merkezimizde bulunan 850 kişi kapasiteli konferans salonu sahne arkası birimleri, görevli odaları, kafeteryası ve fuayeleriyle sadece konferans salonu olarak değil pek çok etkinliğe ev sahipliği yapabilecek bir çok amaçlı salon kullanımı için desteklenmiştir. Konferans salonu giriş-çıkışının yapıdan bağımsız çalışabilmesi de bu fikri desteklemiş ve yapıdan bağımsız kullanıma da olanak sağlamıştır. 2 adet fuayesi galeri boşluğu yardımıyla bütünleştirilmiş ve hareketli cadde manzarasıyla ilişkilendirilmiştir" diye konuştu.

Açılışa Çanakkale CHP Milletvekilleri Muharem Erkek ve Bülent Öz, Biga Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Makedonya Veles Belediye Başkanı Slavcho Chadıev, Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Sanatçı Bedri Baykam ve çok sayıda davetli katıldı. Açılışın ardından Atatürk Kültür Merkezi gezildi.
Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.