SON DAKİKA

1915 Çanakkale Köprüsü´nün Temeli Atıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale´de Çanakkale Deniz Zaferi´nin 102. Yıl Dönümü 1915 Çanakkale Köprüsü Yapım Sözleşmesi İmzalandı Çanakkale Köprüsü Müşavirlik İhalesi Yapılacak Çanakkale´de Silahlı Saldırı Şehidimiz Törenle Toprağa Verildi Başımız Sağolsun Çanakkale Çanakkale´de Eğitime Kar Engeli Çanakkale´de Mesai Saatleri Değiştirildi Çanakkale´de DHKP-C Operasyonu Papen Mustafa Ayvacık´ta

balikesirde-denizanalarina-ag-cekildi.jpg

Balıkesir`de Denizanalarına Ağ Çekildi

Erdek`te bir turizmci, motelinin önündeki plaja denizanalarının girişini engellemek için 150 metrelik ağ gererek önlem aldı.

Balıkesir`in Erdek ilçesinde motel işleten bir girişimci, deniz analarının sahilde denize girenlere rahatsızlık vermemesi için 150 metrelik ağ gerdi.

Turizmci Seçkin Arslan, bu uygulamayı 7 yıldan bu yana her yaz sezonunda gerçekleştirdiklerini söyledi.

Marmara Denizi`nde, insanların kaşınmasına neden olan kahverengi denizanası bulunmadığını dile getiren Arslan, zaman zaman şeffaf görünen denizanalarının gözlemlendiğini anlattı.

Şeffaf görünen denizanalarının da insanları psikolojik bakımdan olumsuz etkilediğini belirten Arslan, "Bazen çocuklar denizanalarından korkuyor. Hem şeffaf hem de az da olsa görünen mavi deniz analarının motelimizin önündeki sahile girmemesi için bu önlemi aldık. Bu ağlar balıklar için zararlı değil. Sadece denizanalarının geçişlerini engelliyor." diye konuştu.

Arslan, plaj bölümünde yaptıkları bu uygulamadan müşterilerin de memnun olduğunu sözlerine ekledi.

Motelin müşterileri ise alınan önlem sayesinde denize gönül rahatlığıyla girdiklerini belirtti.
Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

Benzer Haberler

Benzer Haber Yok