SON DAKİKA

1915 Çanakkale Köprüsü´nün Temeli Atıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale´de Çanakkale Deniz Zaferi´nin 102. Yıl Dönümü 1915 Çanakkale Köprüsü Yapım Sözleşmesi İmzalandı Çanakkale Köprüsü Müşavirlik İhalesi Yapılacak Çanakkale´de Silahlı Saldırı Şehidimiz Törenle Toprağa Verildi Başımız Sağolsun Çanakkale Çanakkale´de Eğitime Kar Engeli Çanakkale´de Mesai Saatleri Değiştirildi Çanakkale´de DHKP-C Operasyonu Papen Mustafa Ayvacık´ta

bigada-anahtar-teslim-toreni.jpg

Biga´da Anahtar Teslim Töreni

Hamdi Gençoğlu Kreş ve Gündüz Bakımevi ile Hamdi Gençoğlu Aile Sağlık Merkezi’nin anahtar teslim töreni yapıldı.
Yapılan anahtar teslim töreninde konuşan Biga Belediye Başkanı İsmail Işık "Hamdi Gençoğlu adına sağolsunlar, evlatları, bölgenin çok önemli ihtiyacını karşılayacak olan aile sağlık merkezi ve kreşi ilçemize kazandırdılar. Okulun açılmasıyla birlikte kreş ve gündüz bakımevi faaliyete başlayacak. Gerçekten bölgenin bir ihtiyacıymış ki; 60 kapasite var ve şu ana kadar 66 müracaat oldu. Burada kalacak olanlar kura ile belirlenmek durumunda olacak.
Bina bin 200 metrekare alan üzerine 330 metrekaresi giriş, 165 metrekaresi de sağlık evi olarak bu bölgede ihtiyaca hizmet verecek. Hamdibey Mahallemizin önemli iki ihtiyacını da gidermiş olacağız. Ailenin en büyük çocuğu, Gürol işin başındaydı sürekli, Şenol ile birlikte; onlar yaptılar bu işi.
Ben Gençoğlu ailesine çok teşekkür ediyorum. Gerçekten de çok anlamlı güzel bir eser kazandırdılar. Aynı zamanda Biga’daki bütün hali vakti yerinde olanlara örnek olmasını da her zaman söylüyorum. Allah onlara daha çok versin,  onlar da Biga’ya, Bigalı’lara bu güzel hizmetleri devam ettirsinler.
Hayırsever Hamdi Gençoğlu’nun iki erkek oğlu bir de kızı var. Fatma Nur hanım da sağolsun, buradaki kreşin müdürlüğünü kabul etti. Fatma Nur hanımın bunu kabul etmesine biz de çok sevindik. Çünkü herkesten çok daha fazla buraya hizmet ediyor. Bir kez daha başarılar diliyorum ve Gençoğlu ailesine teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun" dedi.
Konuşmanın ardından Gürol Gençoğlu, Belediye Başkanı Işık’a temsili olarak binanın hem kreş bölümünün hem de aile sağlık merkezi bölümünün anahtarını teslim etti. Ardından Hamdi Gençoğlu Kreş ve Gündüz Bakımevi ile Aile Sağlık Merkezi gezildi.
Anahtar teslim törenine CHP Biga İlçe Başkanı Özgür Ceylan, CHP Kadın Kolları Başkanı Melek Şahin, CHP yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri, belediye müdür ve personeli ile halktan katılım oldu.

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.