SON DAKİKA

1915 Çanakkale Köprüsü´nün Temeli Atıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale´de Çanakkale Deniz Zaferi´nin 102. Yıl Dönümü 1915 Çanakkale Köprüsü Yapım Sözleşmesi İmzalandı Çanakkale Köprüsü Müşavirlik İhalesi Yapılacak Çanakkale´de Silahlı Saldırı Şehidimiz Törenle Toprağa Verildi Başımız Sağolsun Çanakkale Çanakkale´de Eğitime Kar Engeli Çanakkale´de Mesai Saatleri Değiştirildi Çanakkale´de DHKP-C Operasyonu Papen Mustafa Ayvacık´ta

bulent-turandan-memur-sen-ziyareti.jpg

Bülent Turan´dan Memur-Sen Ziyareti

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Terörizmle savaştığını iddia edenler, terör örgütü liderlerine bu şekilde sahip çıkamazlar." dedi.

Turan, Memur-Sen Çanakkale İl Temsilciliğini ziyaretinde, sendika üyelerine Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimine karşı gösterdikleri direnişe teşekkür etti.

Sendikaların daha ilk dakikadan itibaren meydanlara çıkarak vatandaşlara çağrıda bulunduğunu hatırlatan Turan, "Sendikalarımız demokrasinin yanında durdular. Daha evvel 28 Şubat'ta darbecilerin yanında durmuş sendikalara büyük bir ders vererek milli iradeden yana tutum sergilediler." diye konuştu.

Turan, FETÖ'nün devlete sızmasının yanında sivil toplum alanını da boş bırakmadığını belirterek, "FETÖ, milli iradeden yana saf tutan sendikalara da sızmaya çalıştı. Burayı kendi çıkarları için kullanmaya başladılar. Ancak vatanperver sendikalarımız buna izin vermedi. Ancak ondan sonradır ki kendi sendikalarını kurdular." ifadelerini kullandı.

Terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye iadesi konusuna da değinen Turan, şöyle konuştu:

"Nasıl ki Fransa'da bir DAEŞ lideri kendisine tahsis edilen büyük bir çiftlikte hayatını sürdüremeyecekse, aynı şekilde ABD'de de bir terör örgütü lideri böyle korunaklı bir yerde yaşayamaz. Terörizmle savaştığını iddia edenler, terör örgütü liderlerine bu şekilde sahip çıkamazlar. Terörün iyisi, kötüsü yoktur. Yüzlerce insanımızı bombalayarak şehit eden bir terör örgütü liderine sahip çıkmayı Türkiye kamuoyuna nasıl anlatacaklar"

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.