SON DAKİKA

1915 Çanakkale Köprüsü´nün Temeli Atıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale´de Çanakkale Deniz Zaferi´nin 102. Yıl Dönümü 1915 Çanakkale Köprüsü Yapım Sözleşmesi İmzalandı Çanakkale Köprüsü Müşavirlik İhalesi Yapılacak Çanakkale´de Silahlı Saldırı Şehidimiz Törenle Toprağa Verildi Başımız Sağolsun Çanakkale Çanakkale´de Eğitime Kar Engeli Çanakkale´de Mesai Saatleri Değiştirildi Çanakkale´de DHKP-C Operasyonu Papen Mustafa Ayvacık´ta

buyuk-birlik-partisi-il-baskanindan-siyah-celenk.jpg

Büyük Birlik Partisi İl Başkanından Siyah Çelenk

Çanakkale'de, Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığının Eski BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasına ilişkin soruşturmada takipsizlik kararı verilmesini protesto eden BBP'liler, adliye önüne siyah çelenk bıraktı.

BBP Çanakkale İl Başkanı Reşat Özer, partililerle Çanakkale Adliyesine siyah çelenk bıraktıktan sonra basın açıklaması yaptı.

Grup adına açıklama yapan BBP Çanakkale İl Başkanı Özer, "Yazıcıoğlu davası takipsizlikle sonuçlandı. Maalesef terör olaylarının yaşandığı bu günlerde Büyük Birlik camiası olarak bizim acımız dün itibariyle ikiye katlanmış durumdadır." dedi.

Özer, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Dahili ve harici imkansızlıklara ve yalnız bırakılmamıza rağmen şehitlerimizin aileleri ve camiamızla birlikte yürüttüğümüz hukuki süreçle alakalı karar maalesef takipsizlikle sonuçlandı. Ne hazım bir fırsatçılıktır ki ne kadar manidardır ki bu takipsizlik kararı elim bir terör olayının şokunun yaşandığı ve bu bahaneyle ulusal medyayı sansür ve sınırlamaların getirildiği, internetin yavaşlatılmasıyla özgür sosyal medyanın devre dışı bırakılmaya çalışıldığı bir günde onca hengamenin yaşandığı bir zaman dilimi içerisinde kamuoyuyla paylaşıldı. Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarının şehadetiyle sonuçlanan olayın suikast ve sabotaj olduğu yönündeki kuvvetli şüphelerin üzeri karartılarak ve şüpheliler aklanarak dava dosyası hakkında takipsizlik kararı verildi."

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

Benzer Haberler

Benzer Haber Yok