SON DAKİKA

1915 Çanakkale Köprüsü´nün Temeli Atıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale´de Çanakkale Deniz Zaferi´nin 102. Yıl Dönümü 1915 Çanakkale Köprüsü Yapım Sözleşmesi İmzalandı Çanakkale Köprüsü Müşavirlik İhalesi Yapılacak Çanakkale´de Silahlı Saldırı Şehidimiz Törenle Toprağa Verildi Başımız Sağolsun Çanakkale Çanakkale´de Eğitime Kar Engeli Çanakkale´de Mesai Saatleri Değiştirildi Çanakkale´de DHKP-C Operasyonu Papen Mustafa Ayvacık´ta

canakkale-bogazi-yuzme-yarismasi-sonuclandi.jpg

Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışması Sonuçlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamında organize edilen Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışması'nda, erkeklerde Erge Can Gezmiş, kadınlarda Hazal Özer birinciliği elde etti.

Çanakkale Rotary Kulübü tarafından bu yıl 30'uncusu düzenlenen yarışma, Eceabat kumsalı ile Çimenlik Kalesi arasında 3,5 millik parkurda gerçekleştirildi.

Boğazın iki yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapatıldığı yarışmaya, 403 Türk, 45 yabancı ve 7 engelli yüzücü katıldı. 60 balıkçı teknesi, 4 SAGET botu ve 2 deniz polisi teknesi ile koordinasyon teknelerinden oluşan 70 teknenin refakat ettiği yarışmada yüzücülerden bazıları, akıntı nedeniyle zorlandı.

Yarış sonunda erkeklerde Erge Can Gezmiş birinci, Deniz Emre Gürleyen ikinci, Mehmet Ekin Erdem ise üçüncü oldu.  

Kadınlarda ise birinciliği Hazal Özer, ikinciliği Tuana Akgül, üçüncülüğü Buse Aygün kazandı.

Yarışmanın engelliler kategorisinde de İsmail Ayık birinci, Ali Uzun ikinci, Ömer Kalay ise üçüncü sırayı aldı.

Ergen Can Gezmiş, yarışmanın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Çanakkale Boğazı'nı yüzerek geçtiği için çok mutlu olduğunu söyledi.

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.