SON DAKİKA

1915 Çanakkale Köprüsü´nün Temeli Atıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale´de Çanakkale Deniz Zaferi´nin 102. Yıl Dönümü 1915 Çanakkale Köprüsü Yapım Sözleşmesi İmzalandı Çanakkale Köprüsü Müşavirlik İhalesi Yapılacak Çanakkale´de Silahlı Saldırı Şehidimiz Törenle Toprağa Verildi Başımız Sağolsun Çanakkale Çanakkale´de Eğitime Kar Engeli Çanakkale´de Mesai Saatleri Değiştirildi Çanakkale´de DHKP-C Operasyonu Papen Mustafa Ayvacık´ta

canakkale-devlet-hastanesi-diyabet-okulu.jpg

Çanakkale Devlet Hastanesi Diyabet Okulu

Diyabet hastalarının uyumu ve bilincinin artırılması amacıyla Sağlık Bakanlığının Türkiye Diyabet Programı kapsamında tüm Türkiye’de başlattığı diyabet okulu kaldığı yerden devam ediyor.

Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Çanakkale Devlet Hastanesi Diyabet Polikliniği koordinatörlüğünde yürütülen "Diyabet Okulu" nda Diyabet Eğitim Hemşiresi, Diyetisyen, Fizyoterapist tarafından eğitimler veriliyor.
2 Hafta, haftada 2 gün sürecek şekilde periyotlar halinde devam edecek olan diyabet okulumuz için açıklamada ve çağrıda bulunan Diyabet Eğitim Hemşirelerimiz Serap Yasa ve Emine Şen "Diyabet tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de gün geçtikçe artan kronik bir hastalıktır. Diyabetin yönetiminde hasta eğitimleri son derece önem taşır. Okulumuzda Diyabet nedir?, Beslenme ve Egzersiz, İlaç ve İnsülin tedavisi, Diyabetin sebep olduğu sağlık sorunları nasıl önlenebilir eğitimlerine yer veriliyor.
Eğitimlerimiz 2 hafta süresince haftada 2 gün şeklinde verilecek. Eğitim sonunda ise katılımcılara Sağlık Bakanlığı onaylı Diyabet Okulu diploması da verilecektir. Tüm diyabetlileri okulumuza davet ediyoruz." Dedi.

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.