SON DAKİKA

1915 Çanakkale Köprüsü´nün Temeli Atıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale´de Çanakkale Deniz Zaferi´nin 102. Yıl Dönümü 1915 Çanakkale Köprüsü Yapım Sözleşmesi İmzalandı Çanakkale Köprüsü Müşavirlik İhalesi Yapılacak Çanakkale´de Silahlı Saldırı Şehidimiz Törenle Toprağa Verildi Başımız Sağolsun Çanakkale Çanakkale´de Eğitime Kar Engeli Çanakkale´de Mesai Saatleri Değiştirildi Çanakkale´de DHKP-C Operasyonu Papen Mustafa Ayvacık´ta

canakkale-ogretmenevi-insaati-suruyor.jpg

Çanakkale Öğretmenevi İnşaatı Sürüyor

Çanakkale'de, 2013 yılında depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle kapatılan ve bir süre önce yıkımı gerçekleştirilen Çanakkale Öğretmenevinin yeniden yapılması amacıyla başlatılan çalışmalar sürüyor.

Çanakkale İl Özel İdare Genel Sekreteri Can Aksoy, inşaat alanındaki incelemesinin ardından yaptığı açıklamada, öğretmenevinin 1 milyon 541 bin 322 lira keşif bedeliyle 1 Nisan'da ihalesinin yapıldığını söyledi.

Aksoy, yeni bir öğretmenevi yapmak için İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak hareket ettiklerini belirterek, "Fore kazık sistemiyle zemin iyileştirme çalışmaları sürüyor. Daha sonra zemin+4 kat olarak bin 290 metrekarelik öğretmenevimizin inşaatı sürecek." dedi.

Zemin iyileştirmesinin tamamlanmasıyla üst imalatların hızla ilerleyeceğini düşündüğünü dile getiren Aksoy, şunları söyledi:

"Hepimizin bugünlere gelmesinde, eğitim hayatımızın mimarları olan öğretmenlerimize İl Özel İdaresi olarak vefa borcumuzu ödemek için elimizden geldiğince çalışmalarımıza bu yönde yön veriyoruz. Uzun süredir beklenen, çalışan ve emekli öğretmenlerimizin, eğitim camiasındaki Çanakkaleli veya misafir olarak gelecek herkesin kullanabileceği güzel bir öğretmenevi yapmayı düşünüyoruz. Sadece öğretmenlerimiz değil, Çanakkale'ye gelen misafirlerimizin de özellikle kordonda olması vesilesiyle burada güzel anıları olacak. Kışa kalmadan bu inşaatı bitireceğimizi düşünüyoruz."

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.