SON DAKİKA

1915 Çanakkale Köprüsü´nün Temeli Atıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale´de Çanakkale Deniz Zaferi´nin 102. Yıl Dönümü 1915 Çanakkale Köprüsü Yapım Sözleşmesi İmzalandı Çanakkale Köprüsü Müşavirlik İhalesi Yapılacak Çanakkale´de Silahlı Saldırı Şehidimiz Törenle Toprağa Verildi Başımız Sağolsun Çanakkale Çanakkale´de Eğitime Kar Engeli Çanakkale´de Mesai Saatleri Değiştirildi Çanakkale´de DHKP-C Operasyonu Papen Mustafa Ayvacık´ta

canakkalede-sevgi-izi-projesi.jpg

Çanakkale´de Sevgi İzi Projesi

Çanakkale'de, kendini ifade edemeyen engellilere verilecek numara sayesinde kaybolduklarında bulunmalarını sağlayacak "Sevgi İzi" projesi kapsamında, bir engelli çocuğa dövme yapıldı.

Televizyon Programcısı Müge Anlı tarafından başlatılan ve kendini ifade edemeyen engellilere ve alzheimer hastalarına verilecek numara sayesinde kaybolduklarında bulunmaları halinde kimliklerinin tespit edilmesi amaçlanan projeye Çanakkale'de başlandı.

Proje kapsamında otizm hastası zihinsel engelli 11 yaşındaki Alpaslan Ünal'a dövme yapıldı.

Ünal'ın annesi Keziban Ünal, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu projeyi önemsediklerini belirterek, "Yarın öbür gün bana bir şey olduğu zaman, çocuğum kaybolduğunda, bulunduğunda emniyet güçlerine haber vermeleri ve çocuğu ailesine kavuşturabilmeleri için dövme yaptırdık." dedi.

Sevgi İzi projesinin Çanakkale sorumluluğunu üstlenen Saliha Kıran ise, projeye destek olmak adına bir çalışma başlattıklarını söyledi.

Kıran, engelli öğrencilere ücretsiz olarak dövme yapılacağını ifade ederek, şöyle konuştu:

"Program yapımcısı Müge Anlı'nın 'Sevgi İzi' projesini görünce, ben de Çanakkale'de bu kampanyaya ses getirmek adına bu misyonu üstlendim. Müracaat ettim, tarafıma bu misyon verildi ve tüm rehabitilasyon merkezleriyle birlikte işbirliği içindeyim. Engelli özel çocuklarımıza ücretsiz olarak bu dövmeleri yaptırıyoruz. Bundan başka alzheimer hastası olan yaşlılarımıza da bu hizmeti vereceğiz. Asla ücret ödemeyecekler. Ben tüm velililerimizi, anneleri ve babaları da duyarlı olmaya davet ediyorum."

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.