SON DAKİKA

1915 Çanakkale Köprüsü´nün Temeli Atıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale´de Çanakkale Deniz Zaferi´nin 102. Yıl Dönümü 1915 Çanakkale Köprüsü Yapım Sözleşmesi İmzalandı Çanakkale Köprüsü Müşavirlik İhalesi Yapılacak Çanakkale´de Silahlı Saldırı Şehidimiz Törenle Toprağa Verildi Başımız Sağolsun Çanakkale Çanakkale´de Eğitime Kar Engeli Çanakkale´de Mesai Saatleri Değiştirildi Çanakkale´de DHKP-C Operasyonu Papen Mustafa Ayvacık´ta

cerrahoglu-tftf-genel-baskani-secildi.jpg

Cerrahoğlu TFTF Genel Başkanı Seçildi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Beden Eğitim ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Müdürü Yrd. Doç. Dr. Necati Cerrahoğlu, Tüm Futbol Taraftarları Federasyonu (TFTF) Genel Başkanlığına seçildi.

Federasyonun, Ankara Yenimahalle'de düzenlenen 2. olağan kongresine aday olan Cerrahoğlu, tek liste girilen seçimleri kazanarak, oy birliği ile genel başkanlığa getirildi.

Yrd. Doç. Dr. Cerrahoğlu, seçimin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, futbol taraftarlığının çok değerli bir tutku olduğunu söyledi.

Giderek endüstrileşen ve ticarileşen futbolda taraftarlığın değersizleştirilmekte olduğu bir süreç yaşandığı ifade eden Cerrahoğlu, "Futbol kulüplerinin taraftara bakışının akademik boyutta yeniden yorumlanması gerekiyor. Kurumsal anlamda hareket edilmesi gerekiyor. Bunu başarabilecek bir yapılanma oluşturacağız. Türkiye’de futbol taraftarlığı tam anlamıyla masaya yatırılacak. Taraftarın her toplumsal olayda kolayca suçlanan günah keçisi olmadığı, futbolun arka planda kalan sosyal, kültürel, psikolojik ve yönetsel sorunlar ortaya konulacak." diye konuştu.

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

Benzer Haberler

Benzer Haber Yok