SON DAKİKA

1915 Çanakkale Köprüsü´nün Temeli Atıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale´de Çanakkale Deniz Zaferi´nin 102. Yıl Dönümü 1915 Çanakkale Köprüsü Yapım Sözleşmesi İmzalandı Çanakkale Köprüsü Müşavirlik İhalesi Yapılacak Çanakkale´de Silahlı Saldırı Şehidimiz Törenle Toprağa Verildi Başımız Sağolsun Çanakkale Çanakkale´de Eğitime Kar Engeli Çanakkale´de Mesai Saatleri Değiştirildi Çanakkale´de DHKP-C Operasyonu Papen Mustafa Ayvacık´ta

chpli-baskanlar-geliboluda-bulustu.jpg

CHP´li Başkanlar Gelibolu´da Buluştu

Çanakkale’nin Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanları  geleneksel buluşmasını bu kez Gelibolu Belediye Başkanı M.Mustafa Özacar’ın ev sahipliğinde gerçekleştirdiler.
Gelibolu Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıya CHP Çanakkale İl Başkanı Nejat Önder, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, CHP Gelibolu İlçe Başkanı Nevzat Kaya, Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan, Karabiga Belediye Başkanı Muzaffer Karataş, Geyikli Belediye Başkanı Ercan Yılmaz ve Kavakköy Belediye Başkanı Necati Kopça katıldı. Başkanlar buluşmasına mazeret bildiren Biga Belediye Başkanı İsmail Işık ve Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz ise toplantıya katılamadı.

Gelibolu Belediye Başkanı M.Mustafa Özacar, toplantının açılışında tüm konukları selamlayarak “Birlikteliğimiz içinde gücümüze güç katmak için Cumhuriyetin önsözünün yazıldığı Gelibolu’da biraraya gelmiş bulunuyoruz. Tüm başkanlarımıza hoş geldiniz diyorum” dedi.
Sorumlu bulundukları belediyelerin hizmetleri hakkında görüş alışverişinde bulunan başkanlara daha sonra Metropol Stratejik ve Araştırma Şirketi’nin Çanakkale ve ilçelerinde 11 bin kişi ile yapılan anket çalışmasının sunumu yapıldı. Türkiye siyasal durum, Çanakkale siyasal durum, belediye memnuniyeti, Çanakkale’yi bekleyen riskler ve ekonomik vizyonu başlıkları altında gerçekleştirilen ‘Çanakkale İli Belediye Memnuniyet ve Siyasal Durum Araştırması’ sunumunda ankete dayalı strateji geliştirmenin önemine vurgu yapıldı.
Toplantı sonunda Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, “Bizlere sunduğunuz bilgi, deneyim ve tecrübeleriniz için şahsım ve mevkidaşlarım adına teşekkür ederim” diyerek Metropol Stratejik ve Araştırma Şirketi’nin Genel Müdürü Prof.Dr.Özer Sencar’a ilçeyi simgeleyen bir plaket takdim etti.
Diğer yandan samimi bir ortamda geçen Gelibolu’daki buluşmada, belediye başkanlarının eşleri de ev sahibi belediye başkanının eşi Birhan Özacar tarafından misafir edilip, günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdiler.
Toplantının ardından eşleri ile birlikte akşam yemeği yiyen başkanlar bir sonraki toplantının 7 Eylül 2016 günü Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan ev sahipliğinde yapılmasını kararlaştırdı.

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

Benzer Haberler

Benzer Haber Yok