SON DAKİKA

1915 Çanakkale Köprüsü´nün Temeli Atıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale´de Çanakkale Deniz Zaferi´nin 102. Yıl Dönümü 1915 Çanakkale Köprüsü Yapım Sözleşmesi İmzalandı Çanakkale Köprüsü Müşavirlik İhalesi Yapılacak Çanakkale´de Silahlı Saldırı Şehidimiz Törenle Toprağa Verildi Başımız Sağolsun Çanakkale Çanakkale´de Eğitime Kar Engeli Çanakkale´de Mesai Saatleri Değiştirildi Çanakkale´de DHKP-C Operasyonu Papen Mustafa Ayvacık´ta

comu-ile-milli-egitim-arasinda-protokol.jpg

ÇÖMÜ İle Milli Eğitim Arasında Protokol

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) ile Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında, öğrenciler henüz lisede eğitim görürken, üniversiteyi ve ilgilendikleri alanları daha yakından tanıma şansı bulacak.
ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, makamında düzenlenen imza töreninde yaptığı konuşmada, özellikle son günlerde ülke genelinde yaşanılan sıkıntıların kökeninde bazı değerlerin istismar edilişi olduğuna dikkati çekti.
Bunlardan çıkarılması gereken çok önemli dersler bulunduğuna işaret eden Rektör Acer, "Kendi inancımızı doğru öğretmemiz her şeyin esasını oluşturuyor. Çünkü bütün işler böyle istismarlarla ve kandırmalarla başlıyor. O anlamda imam hatip liselerinin ve ortaokulların önemi bugün çok daha iyi anlaşılması gerekir diye düşünüyorum. Çünkü bu okullar aslında bizim inancımızı, akıl, mantık çerçevesinde öğreten okullar." dedi.
Acer, Çanakkale'de imam hatip lisesi ve ortaokulunun yeni bir binada eğitim öğretime başlayacak olmasının eğitim verimliliği açısından önemli olduğuna işaret ederek, şunları söyledi:
"Çanakkale çerçevesinde bakıldığı zaman gerçekten imam hatip lisesinin, ortaokullarının yeni bir binada eğitim öğretime başlıyor olması fiziksel imkanlar bakımından ve eğitimin verimliliği açısından çok önemli. İnsan bilmediği hususlar konusunda sağlıklı karar veremez. Çocuklarımız gerçekten üniversiteyi görüyor olduklarında, tıp fakültesinin, fen edebiyat fakültesinin nasıl olduğunu gördükten sonra, laboratuvarlarımızı ve bilişim teknolojilerimizi gördükleri zaman eminim üniversite kavramı çok daha gerçekçi olarak kafalarında canlanacaktır. Doğru tercihleri yapma anlamında daha çok yardımcı olacaktır."
İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş ise, çocukların artık üniversiteye dokuzuncu sınıftan itibaren adım atsın istediklerini aktardı.
Hangi alana, meslek dalına merak duyuyorsa, programların el verdiği ölçüde çocukların buradaki havayı teneffüs etmesini istediklerini belirten Memiş, "Gerekirse amfide olan dersi izlesin veya hocalarınızın uygun olduğu zamanda gelip bizim okulumuzda teşvik açısından onlara bir bakış açısı kazandırsın. Bu ilahiyat olur, mühendislik olur, tıp alanı olur. Bu bağlamda umarım üniversitemizin iş birliğiyle okulumuzdaki öğrencilerin en yüksek düzeyde verim alacağını düşünüyorum." diye konuştu.

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.