SON DAKİKA

1915 Çanakkale Köprüsü´nün Temeli Atıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale´de Çanakkale Deniz Zaferi´nin 102. Yıl Dönümü 1915 Çanakkale Köprüsü Yapım Sözleşmesi İmzalandı Çanakkale Köprüsü Müşavirlik İhalesi Yapılacak Çanakkale´de Silahlı Saldırı Şehidimiz Törenle Toprağa Verildi Başımız Sağolsun Çanakkale Çanakkale´de Eğitime Kar Engeli Çanakkale´de Mesai Saatleri Değiştirildi Çanakkale´de DHKP-C Operasyonu Papen Mustafa Ayvacık´ta

comude-bisiklet-dagitimina-baslandi.jpg

ÇÖMÜ´de Bisiklet Dağıtımına Başlandı

Sağlık Bakanlığının sağlıklı yaşamı desteklemek için başlattığı proje kapsamında, 80 bisiklet, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) yetkililerine teslim edildi.

Üniversite öğrenci ve personelinin kullanımına sunulacak bisikletlerin dağıtım törenine Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Erdem, Prof. Dr. Süha Özden, Prof. Dr. Mirza Tokpunar'ın yanı sıra birimlerin yetkili amirleri katıldı.

Rektör Acer, etkinlikte yaptığı konuşmada, planlama kapsamında sadece merkez kampüslerde değil diğer kampüs ve okullarda da dağıtım yapacaklarını söyledi.

Her bir yerleşkeye 4 bisiklet teslim edeceklerini ifade eden Acer, şöyle konuştu:

"Bu bisikletler sadece öğrencilerimizin değil, hocalarımızın da kullanımına açık olacak. Öğrencilerimizin spor alışkanlıkları kazanması ve sağlıklı yaşam sürdürmesi adına önemli bir adım atmış oluyoruz. ÇOMÜ yönetimi olarak kampüslerimizdeki spor alanlarını geliştirmek gibi projelerimiz var. Bu projeler için çalışırken atılan bu adımın önemli olduğunu düşünüyorum ve spor adına gerçekleştirilen her türlü faaliyet ve projeden heyecan duyuyorum. Çünkü gençlerimizi spora yönlendirebilirsek, başarı oranlarının artacağına inanıyorum."

Konuşmaların ardından bisikletler tutanaklarla ilgili birim amirlerine teslim edildi.

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.