SON DAKİKA

1915 Çanakkale Köprüsü´nün Temeli Atıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale´de Çanakkale Deniz Zaferi´nin 102. Yıl Dönümü 1915 Çanakkale Köprüsü Yapım Sözleşmesi İmzalandı Çanakkale Köprüsü Müşavirlik İhalesi Yapılacak Çanakkale´de Silahlı Saldırı Şehidimiz Törenle Toprağa Verildi Başımız Sağolsun Çanakkale Çanakkale´de Eğitime Kar Engeli Çanakkale´de Mesai Saatleri Değiştirildi Çanakkale´de DHKP-C Operasyonu Papen Mustafa Ayvacık´ta

disbudak-koyune-cocuk-parki-duzenlemesi.jpg

Dışbudak Köyüne Çocuk Parkı Düzenlemesi

Lapseki’nin büyük köylerinden biri Olan Dışbudak köyünde çocuk oyun gruplarında düzenlenme yapılacak.
Köy meydanında bulunan çocuk oyun guruplarının bulunduğu alanda yeni düzenlemeler yapılarak yeni oyun gurupları ve ayrıca  (Fitness) spor aletleri konacağı öğrenildi.
İl Genel meclis üyeleri Tayfun Sevim, Hasan Engin, Özel idare müdürü Ahmet Alkan ve Lapseki Kaymakamı Tahir Şahin Dışbudak köyüne giderek yapılacakları yerinde incelediler.
Köy muhtarı Bayram Yümsek, Lapseki Kaymakamı ve yanındaki heyeti çocuk oyun guruplarının ve spor aletlerinin yerleştirilmesini istediği alana götürdü.
İncelemelerde bulunan Kaymakam Tahir Şahin “ Dışbudak köyümüz Biga ilçemize yakın bir köy olmakla beraber ilçemizin en büyük köylerinden bir tanesi ve çevresinde bir çok köyümüz var bu yüzden bizim için ayrı bir önem taşıyor. Köy muhtarımız hizmet götürme birliğine talebi oldu. Spor aletleri ve bizm geleceğimiz çocuklarımızın oynadığı alanda yeni oyun gurupları ve yeni düzenlemeler yapılması konusunda biz de hizmet götürme birliği meclis üyelerimizle bu alanda incelemeler yaptık gerekeni yapacağız” dedi.

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.