SON DAKİKA

1915 Çanakkale Köprüsü´nün Temeli Atıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale´de Çanakkale Deniz Zaferi´nin 102. Yıl Dönümü 1915 Çanakkale Köprüsü Yapım Sözleşmesi İmzalandı Çanakkale Köprüsü Müşavirlik İhalesi Yapılacak Çanakkale´de Silahlı Saldırı Şehidimiz Törenle Toprağa Verildi Başımız Sağolsun Çanakkale Çanakkale´de Eğitime Kar Engeli Çanakkale´de Mesai Saatleri Değiştirildi Çanakkale´de DHKP-C Operasyonu Papen Mustafa Ayvacık´ta

ece-ayhan-kultur-evine-odul.jpg

Ece Ayhan Kültür Evi´ne Ödül

Çanakkale Belediyesi, Ece Ayhan Kültür Evi, "Uygulama Ödülü"ne layık görüldü.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Tarihi Kentler Birliği (TKB) tarafından 15 yıldır düzenlenen, "Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması" ödül töreninin YAPEX Yapı, İnşaat ve Restorasyon Fuarı'nda yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, yarışmada Çanakkale Belediyesi Ece Ayhan Kültür Evi'nin restorasyonu projesi ile "Uygulama Ödülü"ne layık görüldüğü ifade edildi.

Her yıl restorasyon ve yapı sektörüyle, tarihi belediyeleri, akademisyenleri ve uzmanları bir araya getiren fuar kapsamında düzenlenen yarışmaya bu yıl 47 belediye, 83 projenin katıldığının belirtildiği açıklamada şunlar aktarıldı:

"Yarışmaya katılan belediyelerin ödül aldığı koruma projeleri YAPEX Fuarı'ndaki Yarışma Sergisi'nde katılımcılarla paylaşıldı. Çanakkale Belediyesi tarafından tamamlanan Ece Ayhan Kültür Merkezi Restorasyonu Projesi'ne ise, kent ile kurduğu ilişkinin nitelikli oluşu, kent kimliğine olan olumlu katkısı, sade ve özenli bir restorasyon uygulaması ve kültür altyapısına yaptığı olumlu katkılar nedeniyle TKB jürisi tarafından Uygulama Ödülü verildi. Ödülü alan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise Tarihi Kentler Birliği jürilerine teşekkürlerini iletti. Başkan Gökhan, ödülün ardından projede emeği geçen ekip ile hatıra fotoğrafı çektirdi."

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.