SON DAKİKA

1915 Çanakkale Köprüsü´nün Temeli Atıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale´de Çanakkale Deniz Zaferi´nin 102. Yıl Dönümü 1915 Çanakkale Köprüsü Yapım Sözleşmesi İmzalandı Çanakkale Köprüsü Müşavirlik İhalesi Yapılacak Çanakkale´de Silahlı Saldırı Şehidimiz Törenle Toprağa Verildi Başımız Sağolsun Çanakkale Çanakkale´de Eğitime Kar Engeli Çanakkale´de Mesai Saatleri Değiştirildi Çanakkale´de DHKP-C Operasyonu Papen Mustafa Ayvacık´ta

geleneksel-lapseki-panayiri-basladi.jpg

Geleneksel Lapseki Panayırı Başladı

Lapseki'de uzun yıllardır sürdürülen geleneksel panayır, düzenlenen törenle başladı.

Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, panayırın ilk gününde esnafı ziyaret edip bol kazançlı bir dönem temennisinde bulundu.

Panayır esnaflarının ülkenin çeşitli yerinde düzenlenen faaliyetlere katıldığını ifade eden Yılmaz, "Onlar bizim misafirlerimiz, yaşadıkları yerlere gittiklerinde ilçemizi en iyi tanıtacak onlar. Bu yıl geleneksel panayırımız dört gün sürecek. Türkiye’nin çeşitli illerinden ilçemize panayır esnafı geliyor. Biz de bugün zabıta ekibimizle birlikte panayır esnafına hoş geldiniz diyor ve yer sorunları olup olmadığı konusunda kendilerine soruyoruz, yardımcı olmaya çalışıyoruz. Panayır esnafları bizlerin misafirleri. Geleneksel ilçe panayırında bu yıl 500 kadar esnafın tezgah açmasını bekliyoruz. Çünkü daha gelmeye devam eden esnaflarımız var. Bu yıl belediye olarak 40-50 bin lira gelir bekliyoruz." dedi.

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.