SON DAKİKA

1915 Çanakkale Köprüsü´nün Temeli Atıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale´de Çanakkale Deniz Zaferi´nin 102. Yıl Dönümü 1915 Çanakkale Köprüsü Yapım Sözleşmesi İmzalandı Çanakkale Köprüsü Müşavirlik İhalesi Yapılacak Çanakkale´de Silahlı Saldırı Şehidimiz Törenle Toprağa Verildi Başımız Sağolsun Çanakkale Çanakkale´de Eğitime Kar Engeli Çanakkale´de Mesai Saatleri Değiştirildi Çanakkale´de DHKP-C Operasyonu Papen Mustafa Ayvacık´ta

icdas-fen-lisesi-yapacak.jpg

İçdaş Fen Lisesi Yapacak

İÇDAŞ tarafından Biga'ya fen lisesi yapılacak.

Okulun yapımı için Çanakkale Valisi Hamza Erkal ve İÇDAŞ Genel Müdürü Bülend Engin tarafından protokol imzalandı.

Bodrum ile birlikte 4 katlı olacak okulda, 24 derslik bulunacak. Okulun içerisinde fizik, kimya, biyoloji laboratuvarları, kantin, 150 kişilik konferans salonu, 1 kapalı spor alanı, 2 adet çok amaçlı salon yer alacak.

Vali Erkal, törende yaptığı konuşmada, İÇDAŞ’ın yeni bir yatırımını hayata geçirmek üzere olduğunu söyledi.

Güzel bir liseyi Biga ilçesine kazandıracaklarını ifade eden Erkal, "Bedeli 10 milyon liraya varan bir yatırım. Öğrencilerimiz en güzel okullarda okumaya en güzel mekanlarda eğitim görmeye layık öğrenciler.  Böylesine modern ve mükemmel bir şekilde donatılmış okulun yapılacak olması bizi mutlu etmektedir. İlimize yatırım, hizmet ve hayır işlerini hepimiz biliyoruz. İÇDAŞ devasa bir firma, bu tür yatırımlar onlar için devede kulak. Daha önce yaptıkları yatırımlarla da bu bölgeye ne kadar önem verdiklerini gösterdiler. Bu projeden sonra da Biga’ya iki anaokulu kazandırma projemiz de var. Onlar da hayata geçerse büyük bir yatırım olacak.  İÇDAŞ’ın hem Biga’ya hem Çanakkale’ye yapmış olduğu katkılar yadsınamaz. Şirketin bunlarla yetineceğine inanmıyoruz. Bundan sonraki süreçte de Çanakkale’ye çok katkıları olacaktır. Bülend beye tüm kurumlarına yatırımın kazandırılmasında katkıda bulunan herkese çok teşekkür ediyorum." dedi.

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.