SON DAKİKA

1915 Çanakkale Köprüsü´nün Temeli Atıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale´de Çanakkale Deniz Zaferi´nin 102. Yıl Dönümü 1915 Çanakkale Köprüsü Yapım Sözleşmesi İmzalandı Çanakkale Köprüsü Müşavirlik İhalesi Yapılacak Çanakkale´de Silahlı Saldırı Şehidimiz Törenle Toprağa Verildi Başımız Sağolsun Çanakkale Çanakkale´de Eğitime Kar Engeli Çanakkale´de Mesai Saatleri Değiştirildi Çanakkale´de DHKP-C Operasyonu Papen Mustafa Ayvacık´ta

kahraman-komutanlarin-torunlari.jpg

Kahraman Komutanların Torunları

Çanakkale Deniz Savaşlarında görev yapan Rumeli Mecidiye Tabyası Komutanı Yüzbaşı Mehmet Hilmi’nin torunu Gazanfer Şanlıtop, Gelibolu Yarımadası Tarihi Alan Başkanlığının misafiri olarak dedesinin savaştığı tabyayı ziyaret etti.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığının "Kahraman Komutanların Torunları" projesi kapsamında yarımadaya gelen Şanlıtop, dedesinin Çanakkale Boğaz Muharebesi’nde büyük kahramanlık yaptığı Rumeli Mecidiye Tabyası’nı ziyaret etti.

Ziyareti esnasında tabyada konuşan Şanlıtop, "Dedem ve kahraman eratı büyük fedakarlıklarla savaştıkları bu mekanlarda tüm dünyaya Çanakkale Geçilmez’in ne demek olduğunu haykırmışlardır, ne mutlu bize ki bu kahraman ecdadın torunlarız." dedi.

Gazanfer Şanlıtop ve eşinin ziyaretine, Alan Başkanlığını temsilen Sanat Tarihçisi Yusuf Kartal ve Arkeolog Mert Çatalbaş eşlik etti.

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

Benzer Haberler

Benzer Haber Yok