SON DAKİKA

1915 Çanakkale Köprüsü´nün Temeli Atıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale´de Çanakkale Deniz Zaferi´nin 102. Yıl Dönümü 1915 Çanakkale Köprüsü Yapım Sözleşmesi İmzalandı Çanakkale Köprüsü Müşavirlik İhalesi Yapılacak Çanakkale´de Silahlı Saldırı Şehidimiz Törenle Toprağa Verildi Başımız Sağolsun Çanakkale Çanakkale´de Eğitime Kar Engeli Çanakkale´de Mesai Saatleri Değiştirildi Çanakkale´de DHKP-C Operasyonu Papen Mustafa Ayvacık´ta

kaz-daglari-kultur-gezileri-sona-erdi.jpg

Kaz Dağları Kültür Gezileri Sona Erdi

Çanakkale Belediyesi tarafından bu yıl 6'ncısı düzenlenen "Kaz Dağları Kültür Gezileri"nin bu yılki dönemi sona erdi.

Belediyeden yapılan açıklamada, "Kaz Dağlarına Sahip Çıkmaya Gidiyoruz" sloganıyla düzenlenen gezilerin 7 Mayıs'ta başladığı hatırlatıldı.

Kent halkı tarafından yoğun ilgi gösterilen gezilere 374 kişinin katıldığının ifade edildiği açıklamada, şöyle denildi:

"Gezilere katılan vatandaşlarımız, Kaz Dağlarının eşsiz güzelliklerini yerinde görme fırsatını buldular. Aynı zamanda, altın arama faaliyetleri sırasında gerçekleşen çalışmaları ve bu çalışmaların sebep olduğu tahribatları yerinde gören katılımcılar, altın madeni arama ve işletme çalışmaları sonucunda oluşacak kayıplara ilişkin de bilgi sahibi oldular. Bölgenin önemli bir doğal yaşam kaynağı olan Kaz Dağlarının eşsiz güzelliklerini ve önemini yerinde inceleme fırsatı sunan gezilerimiz, bir sonraki dönemde de devam edecektir."

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

Benzer Haberler

Benzer Haber Yok