SON DAKİKA

1915 Çanakkale Köprüsü´nün Temeli Atıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale´de Çanakkale Deniz Zaferi´nin 102. Yıl Dönümü 1915 Çanakkale Köprüsü Yapım Sözleşmesi İmzalandı Çanakkale Köprüsü Müşavirlik İhalesi Yapılacak Çanakkale´de Silahlı Saldırı Şehidimiz Törenle Toprağa Verildi Başımız Sağolsun Çanakkale Çanakkale´de Eğitime Kar Engeli Çanakkale´de Mesai Saatleri Değiştirildi Çanakkale´de DHKP-C Operasyonu Papen Mustafa Ayvacık´ta

kibarlik-budalasi-sanat-severlerle-bulustu.jpg

Kibarlık Budalası Sanat Severlerle Buluştu

Haldun Dormen, Biga Atatürk Kültür Merkezi'nde Kibarlık Budalası oyunu ile izleyici rekoru kırdı.

Başrolünü usta tiyatrocu Haldun Dormen’in oynadığı Moliere’in ölümsüz eseri Kibarlık Budalası Biga Atatürk Kültür Merkezi’nde seyirciyle buluştu.

Kapıların açılmasıyla birlikte kısa sürede bütün koltuklar doldu. Sık sık alkış alan ve sonunda seyircilerin ayakta alkışladığı oyunun bitmesiyle seyircilere seslenen usta tiyatrocu Haldun Dormen; “Biz Biga’yı küçük bir yer sanmıştık. Karanlık bir salonda oyun oynarız ve gideriz diye düşündük. Ancak burası tam bir kültür kentiymiş. Buraya gelmekten dolayı çok mutlu olduk” ifadelerini kullandı.

Atatürk Kültür Merkezi salonunda bir ilke imza atıldığını açıklayan usta sanatçı Haldun Dormen sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bugün Biga’da 448’inci oyunumuzu oynadık. Bu oyunu, Fransız oyunu olmasına karşın, bu kadar uzun süre Fransa’da Moliere bile oynamadı. Biz Türkiye’de ve Biga Atatürk Kültür Merkezi’nde bu oyunu 448’inci kez sahneledik. Biga bu anlamda tarihe geçti.”

Haldun Dormen’in ardından sahneye çıkan Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; “Ben de Biga halkı adına sizlere çok teşekkür ediyorum. Biga Atatürk Kültür Merkezi’nin açılışını Müjdat Gezen ile yapmıştık. Sizlerle devam ediyoruz. Bu klasik oyunla birlikte Biga’mızda kültür ve sanat sezonunu da açmış bulunuyoruz. Bundan sonra her 10-15 günde bir tiyatro, panel, söyleşi, konferans ve sergi gibi etkinliklerle kültür ve sanat faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. Biga Atatürk Kültür Merkezi ile Bigalı hemşehrilerimizi kültür ve sanat ile buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

Benzer Haberler