SON DAKİKA

1915 Çanakkale Köprüsü´nün Temeli Atıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale´de Çanakkale Deniz Zaferi´nin 102. Yıl Dönümü 1915 Çanakkale Köprüsü Yapım Sözleşmesi İmzalandı Çanakkale Köprüsü Müşavirlik İhalesi Yapılacak Çanakkale´de Silahlı Saldırı Şehidimiz Törenle Toprağa Verildi Başımız Sağolsun Çanakkale Çanakkale´de Eğitime Kar Engeli Çanakkale´de Mesai Saatleri Değiştirildi Çanakkale´de DHKP-C Operasyonu Papen Mustafa Ayvacık´ta

mustafa-ozacardan-cagdas-egitim-vurgusu.jpg

Mustafa Özacar´dan Çağdaş Eğitim Vurgusu

Gelibolu Belediye Başkanı Özacar, yeni eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla İlçe Milli Eğitim Müdürü Yılmaz’ı ziyaret ederek, çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmanın aklın ve bilimin ışığında verilecek eğitimle mümkün olacağını vurguladı.

Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, yeni öğretim yılının başlaması ve İlköğretim Haftası nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Yılmaz’ı ziyaret etti.
Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görevli şube müdürleri ile tüm çalışanların yeni eğitim ve öğretim yılını kutlayan Başkan Özacar, “Yeni bir eğitim-öğretim dönemine başlamanın heyecanını hep birlikte yaşıyor ve paylaşıyoruz” dedi.
Daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Yılmaz ile makamında biraraya gelen Belediye Başkanı Mustafa Özacar, “Siz değerli eğitimcilerimizin ve ülkemizi güvenle geleceğe taşıyacak olan tüm öğrencilerimizin yeni ders yılını en içten dileklerimle kutluyorum” mesajını iletti.
Başkan Özacar, eğitime destek çalışmaları kapsamında ilçe merkezindeki tüm okulların başta fiziki ortamlarının iyileştirilmesi olmak üzere üzerlerine düşen görevi fazlasıyla yerine getirdiklerine inandığını belirterek, öğrencilerin sağlıklı bir eğitim alabilmeleri için herkesin el birliği ile gayret göstermesi gerektiğinin altını çizdi.
Ülkemizin Başöğretmen Ulu Önder Atatürk’ün hedef gösterdiği çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmasının ancak aklın ve bilimin ışığında bir eğitim sistemi ile mümkün olabileceğine vurgu yapan Başkan Özacar, “Öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve ailelerimizin başarı ve heyecanlarının hayatları boyunca bu doğrultuda devam etmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Yılmaz da, ziyaret nedeniyle duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Başkan Özacar’a ilçede projelendirilmesi yapılan yeni eğitim kurumları hakkında bilgilendirmede bulundu.

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

Benzer Haberler

Benzer Haber Yok