SON DAKİKA

1915 Çanakkale Köprüsü´nün Temeli Atıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale´de Çanakkale Deniz Zaferi´nin 102. Yıl Dönümü 1915 Çanakkale Köprüsü Yapım Sözleşmesi İmzalandı Çanakkale Köprüsü Müşavirlik İhalesi Yapılacak Çanakkale´de Silahlı Saldırı Şehidimiz Törenle Toprağa Verildi Başımız Sağolsun Çanakkale Çanakkale´de Eğitime Kar Engeli Çanakkale´de Mesai Saatleri Değiştirildi Çanakkale´de DHKP-C Operasyonu Papen Mustafa Ayvacık´ta

piri-reisin-heykeli-dikildi.jpg

Piri Reis´in Heykeli Dikildi

Vali Hamza Erkal, Piri Reis Heykelinin Açılışını Yaptı
Çanakkale Valiliği ile Çanakkale Tarih ve Kültür Vakfı tarafından yaptırılan Piri Reis Heykeli’nin açılışı gerçekleştirildi.
Açılışa, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mithat Kemal Algül, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Yeşim Karadağ ve çok sayıda davetli katıldı.
Açılış öncesi bir konuşma yapan Vali Hamza Erkal, “Bugün bu güzel binanın önüne Çanakkale’nin bir başka değerini abideleştirmek üzere heykelini buraya dikmiş oluyoruz. Öncelikle bu heykelin alınmasında ve buraya dikilmesinde emeği geçen vakfımıza ve yöneticilerimize şükranlarımı sunuyorum." dedi.

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.