SON DAKİKA

1915 Çanakkale Köprüsü´nün Temeli Atıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale´de Çanakkale Deniz Zaferi´nin 102. Yıl Dönümü 1915 Çanakkale Köprüsü Yapım Sözleşmesi İmzalandı Çanakkale Köprüsü Müşavirlik İhalesi Yapılacak Çanakkale´de Silahlı Saldırı Şehidimiz Törenle Toprağa Verildi Başımız Sağolsun Çanakkale Çanakkale´de Eğitime Kar Engeli Çanakkale´de Mesai Saatleri Değiştirildi Çanakkale´de DHKP-C Operasyonu Papen Mustafa Ayvacık´ta

sualti-hokeyi-gencler-turkiye-sampiyonasi-basladi.jpg

Sualtı Hokeyi Gençler Türkiye Şampiyonası Başladı

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından düzenlenen Sualtı Hokeyi Gençler Türkiye Şampiyonası, Çanakkale'de başladı.

TSSF Başkanı Şahin Özen, gazetecilere yaptığı açıklamada, 3 gün sürecek şampiyonaya 8 kadın, 20 erkek takımının katıldığını belirtti.

Şampiyonada, 23 Yaş Altı Erkekler Türkiye Şampiyonası ile 23 Yaş Altı Kadınlar Federasyon Kupası karşılaşmalarının yapılacağını anlatan Özen, şunları kaydetti:

"Sualtı hokeyi, Türkiye'de artık çok sevilen, çok oynanan, çok bilinen, tanınan ve uluslararası şampiyonalarda yüzümüzün akı bir spor branşımız. Geçtiğimiz yıl 23 yaş altında İspanya'daki Dünya Şampiyonası'nda, erkek milli takımımız şampiyonu oldu. Yine bu yıl da Güney Afrika'da büyüklerde, erkeklerde dünya ikincisi oldu. Bu yüzden gururla, yüz akımız olan bir spor branşının organizasyonunu burada yapıyoruz. Aslında sezon sonu olması itibariyle oldukça yüksek bir katılım var. Havuzların olduğu her yerde bu şampiyonayı bu spor branşını yaygınlaştırmak için bu tip şampiyonaları yapmaya çalışıyoruz."

Özen, şampiyonanın 28 Ağustos Pazar günü gerçekleştirilecek ödül töreni ile sona ereceğini belirtti.

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

Benzer Haberler

Benzer Haber Yok