SON DAKİKA

1915 Çanakkale Köprüsü´nün Temeli Atıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale´de Çanakkale Deniz Zaferi´nin 102. Yıl Dönümü 1915 Çanakkale Köprüsü Yapım Sözleşmesi İmzalandı Çanakkale Köprüsü Müşavirlik İhalesi Yapılacak Çanakkale´de Silahlı Saldırı Şehidimiz Törenle Toprağa Verildi Başımız Sağolsun Çanakkale Çanakkale´de Eğitime Kar Engeli Çanakkale´de Mesai Saatleri Değiştirildi Çanakkale´de DHKP-C Operasyonu Papen Mustafa Ayvacık´ta

tahir-sahin-lapseki-geregini-yapmistir.jpg

Tahir Şahin: Lapseki Gereğini Yapmıştır

Lapseki Kaymakamı Tahir Şahin, "Bu gelişmelerden sonra ne dün ne bu gün nede yarın devlet hayatımızda toplum yaşantımızda en küçük bir delik oluşmamıştır, oluşmayacaktır. Kamu görevlileri olarak bu aziz millete karşı sorumluluklarımız daha da artmıştır." dedi.

Şahin, öğretmenevinde düzenlediği basın toplantısında, vatanı korumak için mücadele eden şehitleri rahmetle andığını belirterek, 15 Temmuz gecesi yaşanan kalkışmanın milletin kararlı duruşuyla bertaraf edildiğini ifade etti.

İradenin sahibi olan milletin meşru temsilcilerine bir bütün olarak sahip çıktığını aktaran Şahin, "15 Temmuz gecesi yüce Türk milletine diz çöktürmek istenmiş, göz göre göre millet iradesi suikasta uğramıştır. Dünya görüşümüz ne olursa olsun hepimiz yüce Türkiye Cumhuriyeti devletinin eşit birer mensubuyuz. Ülkemizin geleceği hukuk ve demokrasidedir." diye konuştu.

Lapseki halkının 15 Temmuz gecesini bir demokrasi bayramına dönüştürdüğünü dile getiren Şahin, şunları kaydetti:

"Lapseki halkı kendi sokaklarında iradesini hiçbir gayri oluşuma çeteye teslim etmeyeceğini tüm siyasi partileriyle sivil toplum kuruluşlarıyla ve kamu görevlileriyle ilan etmiştir. Bizlerin onurlu bir şekilde yaşamını sürdüreceği başka bir vatan toprağımız yoktur. Bereketini aziz şehitlerimizin kanından aldığı bu topraklar gayri meşru tüm oluşumları dün olduğu gibi bu günde yok saymıştır. Bu gelişmelerden sonra ne dün ne bu gün nede yarın devlet hayatımızda toplum yaşantımızda en küçük bir delik oluşmamıştır, oluşmayacaktır. Kamu görevlileri olarak bu aziz millete karşı sorumluluklarımız daha da artmıştır. Bu gün dünden yarın bu günden daha da çok çalışmak zorundayız."

Toplantıya, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Toy, AK Parti ilçe başkanı Halil Özer, ilçe Jandarma Komutanı Üst Teğmen Emrah Avdan, belde belediye başkanları, sivil toplum örgütleri ve diğer yetkililer katıldı. 

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

Benzer Haberler

Benzer Haber Yok