SON DAKİKA

1915 Çanakkale Köprüsü´nün Temeli Atıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale´de Çanakkale Deniz Zaferi´nin 102. Yıl Dönümü 1915 Çanakkale Köprüsü Yapım Sözleşmesi İmzalandı Çanakkale Köprüsü Müşavirlik İhalesi Yapılacak Çanakkale´de Silahlı Saldırı Şehidimiz Törenle Toprağa Verildi Başımız Sağolsun Çanakkale Çanakkale´de Eğitime Kar Engeli Çanakkale´de Mesai Saatleri Değiştirildi Çanakkale´de DHKP-C Operasyonu Papen Mustafa Ayvacık´ta

tarihi-kaplicalar-kullanima-acilacak.jpg

Tarihi Kaplıcalar Kullanıma Açılacak

Lapseki Kocabaşlar Köyünde Roma döneminden kaldığı belirlenen 700 yıllık tarihi kaplıcaların halkın kullanımına açılması için çalışma yapılacak.

Lapseki Kaymakamı Tahir Şahin, beraberinde il genel meclisi üyeleri Tayfun Sevim ve Hasan Engin ile Özel İdare Müdürü Ahmet Alkan'ın katılımıyla kaplıca bölgesinde incelemelerde bulundu.

Kaplıcaları vatandaşların rahatlıkla kullanması gerektiğini ifade eden Şahin, "İlçemizin dağ köylerinden biri olan Kocabaşlar köyünde bulunan tarihi kaplıcanın bulunduğu alanda köylere hizmet götürme birliği encümen üyeleriyle incelemelerde bulunduk. Detayı çok iyi bilinmemekle beraber Roma döneminden kaldığı rivayet edilen bir sıcak su kaynağına muhtarımız ile beraber geldik ve gerekli incelemeleri yaptık. Şu an itibarıyla suyun 36 derece sıcaklıkta olduğunu tespit ettik. Daha önceki dönemlerde köylere hizmet götürme birliğince üniversite kanalıyla incelemeler yapmışlar. Bu alanda vatandaşlarımızın kullanımı için herhangi bir turizm yatırımı yapılabilir mi? Arkadaşlarla onun değerlendirmesini yapmaya geldik. Bunun için önümüzdeki süreçte üniversitemizde, il özel idaresinde bu konunun detaylı bir çalışmasını yapma kararı aldık." dedi.

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.