SON DAKİKA

1915 Çanakkale Köprüsü´nün Temeli Atıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale´de Çanakkale Deniz Zaferi´nin 102. Yıl Dönümü 1915 Çanakkale Köprüsü Yapım Sözleşmesi İmzalandı Çanakkale Köprüsü Müşavirlik İhalesi Yapılacak Çanakkale´de Silahlı Saldırı Şehidimiz Törenle Toprağa Verildi Başımız Sağolsun Çanakkale Çanakkale´de Eğitime Kar Engeli Çanakkale´de Mesai Saatleri Değiştirildi Çanakkale´de DHKP-C Operasyonu Papen Mustafa Ayvacık´ta

thknin-canakkalede-topladigi-kurban-derileri.jpg

THK´nın Çanakkale´de Topladığı Kurban Derileri

Türk Hava Kurumu (THK) Gelibolu'da 8 bin 346, Biga'da ise 6 bin 88 kurban derisi topladı.

Gelibolu Şube Başkanı Dilek Gökalp, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kurban Bayramında belediyenin oluşturduğu kurban kesim yerindeki deri toplama merkezinde görev yaptıklarını söyledi.

Bu yıl yapılan deri bağışlarında artış olduğunu belirten Gökalp, şu bilgileri aktardı:

"THK Gelibolu Şubemize bayram boyunca ve sonrasında da, vatandaşlarımızın bağışları ile ilçe merkez ve köylerden 4 bin 114 koyun, bin 452 adet  ve 2 bin 780 sığır derisi toplanmıştır. Geçen yıla oranla koyun ve sığır derilerinde artış sağlanmıştır. Halktan aldığını halka dağıtan bu kurumumuza vatandaşlarımızın güveni için çok teşekkür ederim. Bu derilerin toplanmasında bize desteklerini esirgemeyen ve araç desteği sağlayan Kaymakamlığımıza, belediyemize, ilçe tarım müdürlüğümüze ve tüm muhtarlarımıza da teşekkür ediyorum."

Biga Şube Başkanı Mehmet Gündoğan ise yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı süresince ilçe merkezi ve köylerde 7 araç ve 17 personelle çalışma yürüttüklerini söyledi.

Bu çalışmalar sonucu 3 bin 89 sığır, 2 bin 726 koyun ve 273 keçi olmak üzere toplam 6 bin 88 deri topladıklarını dile getiren Gündoğan, bunun karşılığı yaklaşık 11 bin 928 lira gelir elde ettiklerini bildirdi.

Gündoğan, Türk Hava Kurumunun elde ettiği gelirlerle havacılık kursu, yangın söndürme ve ambulans helikopter alım faaliyetlerine katkı verdiklerini kaydetti.

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.