SON DAKİKA

1915 Çanakkale Köprüsü´nün Temeli Atıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale´de Çanakkale Deniz Zaferi´nin 102. Yıl Dönümü 1915 Çanakkale Köprüsü Yapım Sözleşmesi İmzalandı Çanakkale Köprüsü Müşavirlik İhalesi Yapılacak Çanakkale´de Silahlı Saldırı Şehidimiz Törenle Toprağa Verildi Başımız Sağolsun Çanakkale Çanakkale´de Eğitime Kar Engeli Çanakkale´de Mesai Saatleri Değiştirildi Çanakkale´de DHKP-C Operasyonu Papen Mustafa Ayvacık´ta

tip-fakultesi-ogrencilerine-cevre-egitimi.jpg

Tıp Fakültesi Öğrencilerine Çevre Eğitimi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Tıp Fakültesi öğrencilerine yönelik çevre eğitimi düzenlendi.

Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Aysun Kavcar tarafından verilen eğitimde, öğrencilere, kentte yürütülen temizlik çalışmaları ile çevre faaliyetlerine ilişkin bilgiler verildi.

Bölgesel Katı Atık Yönetim Projesi ve uygulamalarının yanı sıra, Ambalaj Atıklarının ve Tıbbi Atıkların Yönetimi Projesi ve bu kapsamda kent merkezinde ve havzadaki uygulamalar hakkında açıklamalarda bulunan Kavcar, Çanakkale Belediyesi tarafından yürütülen atık pil ve atık yağların ayrı toplanması çalışmalarını anlattı.

Atık pil ve atık yağların zararları, neden ayrı toplanması gerektiği gibi konulara da sunumunda yer veren Kavcar, öğrencileri sivrisinek ve karasinek mücadelesi, çöp toplama sistemi konularında da bilgilendirdi.

Öğrenciler eğitimin ardından, Katı Atık Düzenli Depolama Tesisini ziyaret ederek, buradaki çalışmalara ilişkin yerinde gözlem yapma ve bilgi edinme fırsatı buldu.

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.