SON DAKİKA

1915 Çanakkale Köprüsü´nün Temeli Atıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale´de Çanakkale Deniz Zaferi´nin 102. Yıl Dönümü 1915 Çanakkale Köprüsü Yapım Sözleşmesi İmzalandı Çanakkale Köprüsü Müşavirlik İhalesi Yapılacak Çanakkale´de Silahlı Saldırı Şehidimiz Törenle Toprağa Verildi Başımız Sağolsun Çanakkale Çanakkale´de Eğitime Kar Engeli Çanakkale´de Mesai Saatleri Değiştirildi Çanakkale´de DHKP-C Operasyonu Papen Mustafa Ayvacık´ta

vali-erkal-vali-yardimcisi-aciga-alindi.jpg

Vali Erkal: Vali Yardımcısı Açığa Alındı

Çanakkale Valisi Hamza Erkal Açıklamalarda Bulundu:

Kamu personeli özellikle bu işte ilintisi olabilecek FETO terör örgütüyle alakası olabilecek olanlarla ilgili de açığa alma işlemleri yapılmıştır.
Özellikle bizim emniyet personeli arasında 30 tane emniyet mensubumuz açığa alınmıştır.

Adalet Bakanlığının gönderdiği açığa alma listesi üzerine 16 tane de hakim, savcı, açığa alınmış. Gelibolu Kolordu Komutanlığında görevli olan 3 tane askeri hakim ve 3 tane askeri savcı ile ilgili gözaltı işlemi yapılmış ve şu an adliyeye sevk edilmiş durumdalar. Otobüs şoförleriyle ilgili gözaltı işlemi yapılmıştır fakat sivil şoförlerin darbe girişimiyle ilgili olmadıkları anlaşıldığından adli makamlarca salıverilmişlerdir.
Jandarma Komutanlığında 3 tane muvazzaf subay, bunların ikisi yüzbaşı, birisi de teğmen olmak üzere onlar da açığa alınmış, beylik silahlarına el konulmuştur.
Bir Vali Yardımcımız açığa alınmış durumda.
Durum şimdilik kontrolümüz altında, tatbiki bundan sonraki süreçte   gelecek olan istihbari bilgiler veya ilgili makamlardan deliller geldiği sürece   bu işle ilintisi olan kim varsa hepsiyle ilgili işlemler yapılacak.

Bu konu çok ciddiye alınması gereken ve bizim de ciddiyetle üzerinde durmamız gereken bir konudur. Çünkü devletin bekasıyla ilgili bir konudur bizim kendi kaderimize sahip çıkmak üzere bütün kurumlar olarak ayakta olmamız gerekiyor. Onu için bu işi ciddiyetle takip ediyoruz.

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

Benzer Haberler