SON DAKİKA

1915 Çanakkale Köprüsü´nün Temeli Atıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale´de Çanakkale Deniz Zaferi´nin 102. Yıl Dönümü 1915 Çanakkale Köprüsü Yapım Sözleşmesi İmzalandı Çanakkale Köprüsü Müşavirlik İhalesi Yapılacak Çanakkale´de Silahlı Saldırı Şehidimiz Törenle Toprağa Verildi Başımız Sağolsun Çanakkale Çanakkale´de Eğitime Kar Engeli Çanakkale´de Mesai Saatleri Değiştirildi Çanakkale´de DHKP-C Operasyonu Papen Mustafa Ayvacık´ta

valilikte-bayramlasma-yapildi.jpg

Valilikte Bayramlaşma Yapıldı

Çanakkale'de, Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenlendi.

Çanakkale Valisi Hamza Erkal'in ev sahipliğindeki bayramlaşma töreni, Çanakkale Valiliğinin bahçesinde yapıldı.

Çanakkale Valisi Erkal, kentte bulunan mülki ve askeri erkanla, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlarla bayramlaştı.

Bayramların birlik ve beraberliğin yaşandığı en özel günler olduğunu belirten Erkal, şöyle konuştu:

"Bugün Kurban Bayramı. Çok güzel bir gün. Herkesin bayramını kutluyorum. Kurban bayramı bir dini vazife olarak Allah'a yakınlaşmak. İlk etapta bu olarak görünse de tabi sosyal hayat içerisinde yakınlarımıza akrabalarımıza çevremize yakın olmak, birlik beraberliğimizi perçinleyecek şekilde o günü beraber kutlamak olarak düşünülebilir. Öyle olduğunu düşünüyorum. Biraz hüzünlü bir gündeyiz. Bugün benim veda günüm. Ama sadece mekana veda ediyoruz. Çanakkalelilere vedamız yoktur. Onlarla gönül birlikteliğimiz her zaman devam edecek. Görevler gelip geçicidir. Hiç bir koltuk daimi değildir. O yüzden ben bunu çok fazla büyütmüyorum. Ama biz, gönülden Çanakkale'liyiz. Zaten Çanakkaleyi gönlünde hissetmeyen hiç bir Türk olduğunu zannetmiyorum. Çünkü Çanakkale Türkiye'dir. Biz, gönlümüzde her zaman Çanakkale'yi, Çanakkale'lileri taşıyacağız. Yolumuzu da  sık düşürmeye gayret edeceğiz."

Törene, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mithat Kemal Algül, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, İl Jandarma Komutanı Necmi İnce, Emniyet Müdürü Yılmaz Özden, siyasi partilerin il başkanları, STK temsilcileri ile Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü ve Hüseyin Özcan Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğünden gelen öğrenciler katıldı.

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

Benzer Haberler

Benzer Haber Yok