SON DAKİKA

1915 Çanakkale Köprüsü´nün Temeli Atıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale´de Çanakkale Deniz Zaferi´nin 102. Yıl Dönümü 1915 Çanakkale Köprüsü Yapım Sözleşmesi İmzalandı Çanakkale Köprüsü Müşavirlik İhalesi Yapılacak Çanakkale´de Silahlı Saldırı Şehidimiz Törenle Toprağa Verildi Başımız Sağolsun Çanakkale Çanakkale´de Eğitime Kar Engeli Çanakkale´de Mesai Saatleri Değiştirildi Çanakkale´de DHKP-C Operasyonu Papen Mustafa Ayvacık´ta

yeni-canakkale-konsolosundan-baskana-ziyaret.jpg

Yeni Çanakkale Konsolosundan Başkana Ziyaret

Avustralya`nın Çanakkale Konsolosu Dylan Wallsh, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan`ı ziyaret etti.

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette, görevini Wallsh`a devreden Nicolas Sergi yaptığı konuşmada, değişik duygular içerisinde olduğunu söyledi.

Çanakkale`yi çok sevdiğini ancak ülkesine döneceği içinde mutlu olduğunu anlatan Sergi, "Aynı zamanda Çanakkale de evim. Evimden ayrılacağım için de biraz hüzünlüyüm" diye konuştu.

Sergi, bundan sonraki süreçte Avustralya Dış İşleri Bakanlığının Uluslararası Gelişim ve Yardım Bölümünde görev alacağını da sözlerine ekledi.

Yeni Konsolos Dylan Wallsh ise, yaklaşık 10 aydır Türkçe öğrenmeye başladığını ifade etti.

Çanakkale ile ilgili ilk izlenimlerinin oldukça olumlu olduğunu kaydeden Wallsh, "Çanakkale çok güzel bir yer. Şehir merkezi çok hareketli ve atmosferi çok güzel" dedi.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da, Wallsh`a yeni görevinde başarı dileğinde bulup Sergi`ye hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.
Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.